A listán Új-Zéland, Dánia, Szingapúr és Svédország foglalja el az első négy helyet 9 fölötti pontszámmal, míg Burma, Afganisztán és Szomália zárja a sort 1,5 alatti indexszel.
Magyarország helyzete a kelet-közép-európai régióban annyiban javult, hogy a tavaly bennünket megelőző Csehország jó pár hellyel visszacsúszott mögénk, a volt szocialista államok közül pedig csak Észtország és Szlovénia végzett előttünk. Igaz, az utóbbiak meglehetősen elhúztak tőlünk, a 27. helyet foglalják el 6,6 ponttal, hazánk 5,1 pontjával szemben.
TI Magyarország már tavaly riadót fújt, amikor hazánk nyolc hellyel hátrált vissza a 180 államot vizsgáló globális listán. Mint akkor, most is hangsúlyozta: a párt- és kampányfinanszírozás átláthatatlansága és az ezzel szorosan összefüggő túlbonyolított közbeszerzési rendszer változatlanul a hazai korrupció melegágya.
A visszaéléseket csak ritkán követi felelősségre vonás, ez azt a szemléletet erősíti, hogy a korrupt magatartás, ügyintézés és üzletvitel nem kockázatos Magyarországon. A szoros kapcsolati hálókon keresztül megvalósított korrupt tranzakciók pedig a válságból való kilábalás és a gazdasági növekedés gátjává váltak. A válságkövetkezmények enyhítésének elengedhetetlen feltétele lenne a korrupció elleni hatékony fellépés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.