A Guardian szerint a pótlólagos elvonással az évi 150 ezer fontnál többet kereső bankárokat sújthatják, a Financial Times szerint viszont még nem döntötték el, hogy a jutalmakat egyéni szinten vagy a bankok bónuszkeretére vetítve adóztatnák meg. A BusinessWeek a BBC értesülésére hivatkozva azt írta, a bónuszok megadóztatása helyett a banki „extraprofitok” megcsapolása, vagy akár a pénzintézeti alkalmazottak után fizetendő járulékok megemelése is elképzelhető.
A büntetőadóval Darling azt az üzenetet kívánja közvetíteni a City felé, hogy kezdjenek el az ott dolgozók is „a való világban élni”. Azt követően döntött így, hogy a Goldman Sachs a hírek szerint 11,4 milliárd fontot tervez bónu-szok formájában szétosztani.
Költségvetési terveiben a pénzügyminiszter azonban a saját háza táján foganatosítandó megtakarításokról is beszámol majd. Darling korábbi ígérete szerint négy év alatt megfelezi a válság miatt rekordszintre, a márciusban záruló pénzügyi évben várhatóan a GDP 12,4 százalékára ugró deficitet.
Gordon Brown kormányfő a minap arról beszélt, hogy az állami szféra hatékonyságának növelésével az elkövetkező négy év mindegyikében több mint 12 milliárd font takarítható meg, többek között az évi 150 ezer fontnál nagyobb köztisztviselői fizetések felülvizsgálatával.
A pénzügyminiszter ma várhatóan egy új hitelprogramot is bejelent a kkv-k számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.