A német lap példaként említi Regensburgot, amely eddig a gazdasági prosperitás mintaképének számított. Olyan cégek telepedtek meg itt, mint a BMW, Continental, Siemens, E.on, Osram, Deutsche Telekom és Toshiba.
A Majna menti Frankfurt után Rengensburgban volt eddig a legnagyobb munkahely-sűrűség Németországban. Ám a recesszió miatt csökken a megtelepedett cégek nyeresége és ezzel a városok, községek ebből származó adóbevétele - írja a Spiegel Online.
A helyi szakiskola átépítése csúszik. A szövetségi statisztikai hivatal szerint országosan a német városok és községek költségvetési hiánya 6,7 milliárd euróra nőtt a tavalyi első kilenc hónapban.
A szövetségük becslése szerint a hiány idén nagyobb lesz. A pénzügyminisztérium erre az évre 12 milliárd eurós deficitet jósol. A kiadások csökkentésére, az adósságcsapda elkerülésére sok város kényszerül takarékosságra.
Wuppertalban bezárják a színházat, valamint több iskolát és fürdőt. Más városokban a víz hőmérsékletét csökkentik. Nürtingenben a temetői díjakat emelik, másutt a parkolási díjakat növelik, éjszaka pedig kikapcsolják a közvilágítást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.