A januári növekedésben kiemelt szerepet játszik a támogatott közmunka-programok beindítása. Az újonnan bejelentett állások 33,6 százaléka (10,1 ezer darab) volt nem támogatott álláshely és 66,4 százaléka (20 ezer darab) pedig támogatott foglalkoztatásra.
Az előző hónappal összevetve a nem támogatott álláshelyek 18,1 százalékos, a támogatott álláshelyek esetében pedig 238,7 százalékos növekedés következett be. A 10,1 ezer nem támogatott állásból a legtöbbet Közép-Magyarországon (2323 darabot) és Nyugat-Dunántúlon (2223 darabot) kínáltak a munkáltatók. A Közép-magyarországi 3,9 százalékos csökkenést kivéve minden régióban növekedés figyelhető meg az új, nem támogatott álláshely bejelentések tekintetében az előző hónaphoz képest. Legnagyobb arányú egy hónap alatti növekedés Észak-Magyarországon (85,9 százalék) figyelhető meg.
Régiókon belül vizsgálva az újonnan bejelentett nem támogatott álláshelyeket, egyes esetekben a megyék között igen nagymértékű szóródás figyelhető meg: így a Nyugat-dunántúli régión belül Vas megyében 121,7 százalékkal nőtt, míg Zala megyében 3,0 százalékkal csökkent a számuk egy hónap alatt. 2009. januárral összehasonlítva a legnagyobb növekedés Észak-Magyarországon (792 darabos) és Nyugat-Dunántúlon (620 darabos) volt megfigyelhető.
Az elmúlt havi értékhez képest januárban a belépési forgalom 10,4 százalékkal, az első alkalommal belépők száma 7,1 százalékkal növekedett, ami azt jelzi, hogy ebben a hónapban főként a visszalépők számának fokozott emelkedése okozta a belépési forgalom növekedését. Előző évhez képest 26,1 százalékkal (17,3 ezer fővel) nőtt a regisztrációba egy hónap alatt belépők száma, míg az új belépők száma 21,1 százalékkal.
A legnagyobb arányban az állásukat elsősorban az egyéb közösségi, személyi szolgáltatás, a mezőgazdaság, vadgazdálkodás és erdőgazdálkodás, az építőipar, a közigazgatás, védelem, kötelező társadalombiztosítás és a kereskedelem, járműjavítás területén dolgozók vesztették el januárban. A januári belépők között magas számban találhatók olyan személyek, akik határozott idejű, év végéig tartó munkaszerződéssel rendelkeztek, továbbá azok, akiknek ekkor járt le a közcélú foglalkoztatásban eltöltött idejük.
2010 első hónapjában a pályakezdő álláskeresők számában 3,6 százalékos (1833 fős) növekedés következett be az előző hónaphoz képest, többen közülük olyan visszalépő, aki korábban megszakította az ÁFSZ-szel kapcsolatát és most ismét a szervezeten keresztül keres munkalehetőséget. Arányuk az összes nyilvántartott álláskereső között 8,1 százalékos értéket mutatott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.