A minden régióban létrejövő alapról a kormány tavaly novemberben döntött, azóta az alapok előkészítése zajlik.
A Regionális Operatív Programok (ROP) gazdaságfejlesztési forrásainak felhasználásával mind a hét régióban, egyenként 2 milliárd forint tőkealapot képeznek.
A szóvivő tájékoztatása szerint a tőkelapokból a kulcságazatokban tevékenykedő vállalkozások tőkehiányán segítenek. A fejlesztésre fordítható visszatérítendő támogatást célzottan azok a cégek kaphatják majd meg, amelyek a pénzpiacon nem tudnak finanszírozáshoz jutni. A konstrukció előnye, hogy a visszafizetett támogatást a régió majd újra felhasználhatja.
A tervek szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-n belül tőkealapkezelő cég jön létre, amely a tulajdonosi jogok gyakorlását delegálja a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség részére. A futamidő 5-6 év lehet, de ezt az egyedi szerződésekben határozzák majd meg - mondta Oravecz Péter.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.