A lapnak arra a kérdésére, miszerint Németországban sok polgár joggal becsapva érzi magát, mert azt ígérték nekik, hogy az euró stabil valuta lesz, Barroso rámutatott, nagyon is jól megérti a polgárok gondjait. "Ismerem Németország stabilitási kultúráját, amely iránt nagy rokonszenvvel viseltetek.
Egy friss felmérés szerint a németek 76 százaléka hisz az euróban. Ez azt mutatja, hogy a közvélemény a legutóbbi események miatti minden bosszúság és gond ellenére néha bölcsebb, mint sok politikus. A németek többsége nem kételkedik az euró jövőjében" – szögezte le az Európai Bizottság elnöke.
Arra a felvetésre, miszerint mindenek ellenére sok német fel van háborodva amiatt, hogy őnekik kell mások helyett a számlát fizetniük, Barroso így válaszolt: "Sokkal világosabban meg kell mondanunk az embereknek, hogy mit hozott nekik az euró. Vegyük például a német kereskedelmi mérlegen mutatkozó 134 milliárd euró összegű többletet.
Tudja-e a német közvélemény egyáltalán, hogy e 134 milliárd euró csaknem 86 százaléka, 15 milliárd euró az EU-n belüli kereskedelemből származik? Megmondják-e a német politikusok a közvéleménynek, hogy a többi EU-országba irányuló német export állandóan növekedett? Ezért Németország eddig az euró nagy nyertese volt. Szerintem Németországban ezt több politikusnak kellene világosan megmondania" – fogalmazott Barroso.
Barroso kifejtette: az euróválság megoldására nagyobb erőfeszítést kell tenni a versenyképességi különbségek csökkentésére. "Azt akarom, hogy a tagállamok tartsák magukat a szerződésekhez, amelyeket aláírtak. Sajnos, ez nem mindig van így. A probléma Barroso szerint nem az euró, hanem az államháztartások túlzott eladósodottsága. Ezért az Európai Bizottság elnöke reméli, hogy egész Európában elterjed a német pénzügyi stabilitási kultúra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.