Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az MTI-nek elmondta, hogy egyet értenek a szuperbruttósítás megszüntetését, mert bevezetésével átláthatatlan, torz rendszer alakult ki, növelte a bürokráciát, rejtett adóemelésre alkalmas bizonyos jövedelmi csoportoknál.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára hangsúlyozta, hogy konkrét előterjesztést még nem olvastak a szuperbruttósítás megváltoztatására, ha lesz ilyen, akkor azt meg kell vitatni a szociális partnerekkel meg kell vitatni.
Általánosságban Dávid Ferenc annyit elmondott, hogy a VOSZ és az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaadói oldala nem értett egyet a szuperbruttósítás bevezetésével, mert nem szélesítette az adózók körét.
A VOSZ főtitkára felhívta a figyelmet arra, hogy nehezen lehet a gyakorlatban kezelni évközben megváltoztatott adózástechnikai dolgot, főleg a kis és középvállalkozások esetében.
Vadász György, a Magyar Iparszövetség ügyvezető társelnöke elmondta, hogy a szuperbruttósítás bevezetésével nem értettek egyet, mert álmegoldásnak tartották. A megszüntetés szándékát támogatják, ugyanakkor kérdéses, hogy mikor lehet ezt megvalósítani, mert a költségvetésből kieső bevételt ellensúlyozni kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.