Az EBRD úgy látja, a Nemzetközi Valutaalap delegációjának távozása eladási hullámot indíthat a piacon, a magyarországi helyzet megfertőzheti a régiót – jelenti a Reuters.
Magyarország esete megmutatta, mennyire fontos, hogy egy ország megbízható fiskális politikával rendelkezzen – mondta a Handelsblattnak Thomas Mirow, az EBRD elnöke. A szakértő leszögezte, hogy a probléma megfertőzheti a szomszédos országokat is, de azok megvédhetik magukat, ha folytatják a reformokat és a restrukturálást. Mirow egyúttal hozzátette, hogy véleménye szerint heteken belül megszületik a megállapodás az IMF és Magyarország között.
Az EBRD elnökének megítélése szerint a régió országainak teljesítménye egyébként eltérő, a legerősebb fejlődést Lengyelország mutatja, ugyanakkor Románia és Bulgária továbbra is recesszióban van.
A Capital Economics szakértője a Bloomberg tudósítása szerint veszélyes játéknak nevezi a kormány taktikáját. David Oxley úgy látja: a kormány kockázatos utat választott azzal, hogy elfordult az IMF-től, és bár a döntés közvetlen hatásai minimálisak, hosszú távon komoly finanszírozási gondokat okozhat a helyzet. Az elemző szerint legjobb esetben Magyarországon újabb tőkepiaci hullámvasút kezdődik a következő hetekben, legrosszabb esetben viszont pénzügyi válság elé néz az ország.
A Société Général (SocGen)elemzői egy a befektetőknek küldött kommentárban arra figyelmeztetnek: Magyarország és az IMF együttműködése került veszélybe azáltal, hogy a hétvégén megszakadtak a tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.