Az MTI tegnap délután szintén azt írta, „visszalépett a kormány a lex Járaiként ismertté vált javaslattól”. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője és Nagy Anna kormányszóvivő is azt mondta: ma, a zárószavazáson derül ki, mi lesz a törvény végleges szövege. A Világgazdaság szerint a mai zárószavazás előtti változások révén tovább finomodik a pénzintézetek különadója.
A Népszabadság kormányzati forrásból úgy értesült: a hét elején még úgy tűnt, hogy valóban kikerül az inkriminált szakasz. Szerdán viszont a Berlinben tartózkodó Orbán Viktor miniszterelnöknek „határozottan az volt a véleménye, hogy a lex Járainak maradnia kell”. A lap forrásai arra is figyelmeztettek: ez csak akkor változhat, „ha különösen nagy lenne a nemzetközi nyomás a magyar kormányra a zárószavazás előtt”.
Az már biztos, hogy nem lesznek az önkormányzati választások után megszorítások – állítják fideszesek.
– A „gyurcsányi modell”, vagyis az, hogy a választások előtt ígérek, aztán megszorítok, elfogadhatatlan Orbán számára. Népszerűségvesztést el lehet szenvedni, hitelvesztést nem – teszik hozzá. Kósa Lajos is ezt erősítette meg tegnap a köztévében, amikor a Fidesz ügyvezető alelnöke így üzent az IMF-nek: Magyarország fegyelmezetten teljesíti fizetési kötelezettségeit, busásan megfizeti az adósságát. Eközben nem lehet kizárólag a magyar átlagembereken elverni a port, „ez nem fog menni”.
Fideszes vezető politikusok 2011-re sem tartanak elfogadhatónak bármiféle lakossági megszorítást. A 3 százalék körüli hiánycélt a kormány egyrészt az adókedvezmények megszüntetésével szeretné elérni, másrészt a bankadóval. És ehhez hasonló különadót vetnének ki például az energia- és a távközlési szektorra is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.