Az európai devizát használó országokban júliusban 56,7-re emelkedett a feldolgozóipari aktivitást mérő index, a növekedést Németország, és Olaszország vezette. Ezzel párhuzamosan Kínában – több mint egy éve most először – 50 pont alá süllyedt a beszerzési menedzser index (PMI), ami a szektor csökkenő aktivitását jelzi.
Azonban a tény, hogy – a Reuters megfogalmazása szerint – Kína cirkáló sebességre lassított, nem okozott pánikot a befektetők körében, sőt: a piac inkább jó jelként értelmezte, hogy az ázsiai országot nem veszélyezteti a gazdaság túlpörgése. Pekingnek a spekulatív ingatlanvásárlások visszafogására, és a banki hitelezések csökkentésére tett lépései beváltak. A TD Securities elemzője, Roland Randall úgy fogalmazott: ez a visszaesés a kabinet szándékából következett le, és nem a válságot jelzi.
A befektetők ugyanakkor nem lehetnek nyugodtak az eurózónát illetően, hiszen a most kimutatott növekedés szinte kizárólag Németországnak köszönhető, miközben Franciaországban 10 havi mélypontra zuhant a feldolgozóipar növekedése. Az HSBC és a BNP Paribas vártnál jobb eredményei ugyanakkor feldobhatták a befektetőket, akik a két pénzintézet teljesítményében is bizonyítékot látnak arra, hogy a régió gazdasága erősödik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.