A Reed munkahely index januárban 9 ponttal növekedett, 113 pontra, ilyen magas értéket még nem mértek a mutató 2009 decemberi indulása óta. A 8 ezer állásközvetítő megkérdezésével összeállított mérés ugyanakkor megmutatta, hogy a közszférában feleannyi új állás keletkezett, mint tavaly, a teljes munkaerőpiaci kép tehát továbbra sem rózsás – jelenti a BBC.
A munkahelyek száma minden brit régióban növekedett, de a bérek változatlanok maradtak, 1 százalékkal elmaradva az egy évvel korábbi szinttől. A legnagyobb növekedés a feldolgozóipar könyvelhette el, de javult a szolgáltatási szektor és a pénzügyi szféra munkaerőpiaci helyzete is.
Eközben egy másik felmérés megmutatta, hogy a szigetországban működő kisvállalatok nem használják ki az exportban rejlő lehetőségeket, annak ellenére, hogy a többség tisztában van ennek előnyeivel.
A Parcelforce Worldwide felmérése szerint a brit kisvállalatok azért szorulnak ki az exportpiacokról, mert a leküzdendő akadályok túlságosan nagyok. A nem exportáló kis cégek 43 százaléka elismerte, hogy a kivitel egy év után növelné az árbevételüket, 46 százaléka szerint az árbevétel növekedése 10 százalékos lenne. Ám a felmérésben bevont cégek 84 százaléka nem tervezi ennek ellenére a külkereskedelmi lehetőségek kiaknázását az általuk érzékelt akadályok miatt.
A felmérésből az is kitűnik, hogy a brit kisvállalatok 32 százaléka azt sem tudja, mely exportpiacokat lenne érdemes megcélozni, 35 százaléka pedig úgy érzékelte, hogy termékei nem megfelelőek export céljára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.