A japán kormány konkrét adatot nem közölt, de jelezte, hogy a két természeti csapás árt a növekedésnek és egyelőre nem látni a nukleáris válság végét. A Reuters szerint a március 11-i katasztrófa teljes költségét 300 milliárd dollárra becsülik, ezzel a világ legköltségesebb természeti katasztrófájának tekintik.
Ám Kaoru Joszano japán gazdasági miniszter kijelentette: a földrengés hatásai ideiglenesek lesznek. Különféle közvetett hatást okoznak, például tompítják a fogyasztói hangulatot, ám a gazdaság élénkülni fog ez év vége felé.
Közben Naoto Kan miniszterelnök a BBC szerint közölte, hogy a fukusimai nukleáris erőmű régiójából származó termékek biztonságosan fogyaszthatók a sugárzás ellenére. Szerinte a sugárzás szintje ma már csökkenőben van és a helyi termékek fogyasztása "az egyik módja annak, hogy támogassák a térséget." Az ENSZ nukleáris szakértői szintén úgy vélik, hogy a térségben gyártott élelmiszerek fogyasztása biztonságos.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség legfrissebb elemzése szerint a Fukusima térségében gyártott termékek sugárzási szintje a Japánban meghatározott határérték alatt maradt. A WHO hivatalos álláspontja is megerősíti ezt: eszerint Fukusima 30 kilométeres körzetén kívül nincs mitől tartani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.