Nouriel Roubini, a világgazdasági válságot előre látó „jósprofesszor” úgy látja, hogy az Egyesült Államok nem fog csődbe kerülni, azonban meglátása szerint a gazdaság krónikus lassulással néz szembe.
A demokraták és a republikánusok az adósságlimit emelésén vitáznak, és egyelőre nem jutottak közös álláspontra. Amennyiben augusztus 2-áig nem sikerül megegyezniük az adósságplafon emeléséről, az Egyesült Államok fizetésképtelenné válhat.
Az RGE elemzőház vezére egy shanghai konferencián arról beszélt, hogy az Egyesült Államok nem kerül csődbe, azonban fiskális problémákkal kell szembenéznie.
A pénzügyi piacok elkezdték komolyan venni azt a lehetőséget, hogy az Egyesült Államokat leminősítik „AAA” besorolási szintről a hitelminősítők, írja a MarketWatch.
A New York Egyetem professzora szerint a legtöbb fejlett gazdaságban, mint melyen például az Egyesült Államok, Japán, vagy Európa a kilábalás továbbra is vérszegény és U-alakú. Roubini arra is figyelmeztetett, hogy a szuverén adósságválság kockázata az ilyen gazdaságokban növekszik.
A kilábalás nagyon gyenge, mert ez nem egy hagyományos recesszió amelyet a pénzügyi szektor okozott, hanem a túl nagy tőkeáttétel és az adósság, először a magán szektorban, és most pedig a közszférában – nyilatkozta a közgazdász.
Kiemelte, hogy az eurózóna perifériáján a problémák még több hónapig fennmaradnak, és a bankrendszer is törékeny marad.
Kínával kapcsolatban úgy vélekedett, hogy a gazdaság idén és jövőre 8 százalék felett növekedhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.