Nem sok derűre ad okot az sem, hogy a megelőző hónaphoz viszonyítva júniusban 0,6 százalékkal csökkent a munkanap- és szezonális tényezőkkel is kiigazított ipari termelés azután, hogy áprilisról májusra is 0,7 százalékos zsugorodást könyvelhetett el a KSH. Összességében a termelés az év első hat hónapjában 8,1 százalékkal nagyobb volt, mint az előző esztendő azonos időszakában. A júniusi részletes adatokat augusztus 12-én teszik közzé.
A júniusi előzetes adatot az elemzők is meglepetéssel fogadták, és ennek hatására lefelé módosították éves várakozásaikat. Többen közülük korábban még 4-4,5 százalékos bővülésre számítottak. Az ok részben a gyengélkedő belföldi fogyasztás, ez azonban nem új keletű felismerés. Az már annál inkább, hogy a jelek szerint a globális gazdasággal kapcsolatos félelmek lassacskán „beszivárognak” hozzánk is. Belföldön ugyanis nem látszik olyan egyszeri tényező, amely magyarázná a júniusi kedvezőtlen ipari termelést. Mivel az utóbbi hónapok felemás magyar kilábalása szinte kizárólag az exportnak volt köszönhető, az európai és tengerentúli adósságválság, az általános elbizonytalanodás igen érzékenyen érint bennünket is – értenek egyet az elemzők.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.