Az UBS az idei évben is elkészítette vásárló erővel kapcsolatos kutatatását, amelyből kiderül, hol a legdrágább az élet, illetve mely városok lakói profitáltak leginkább az elmúlt időszak gazdasági folyamataiból. Eszerint az első három helyet Oslo, Zürich és Genf foglalja el, míg a legolcsóbb három város Mumbai, Manila és Delhi.
A svájci bank adatai szerint a dollár gyengülésének hatására az amerikai városok olcsóbbak, mint tavaly, miközben Venezuela fővárosa, Caracas a magasabb infláció és a rögzített árfolyam miatt feljebb kúszott a drágasági listán. A nettó órabérrel lebontott kereseteket tekintve elsősorban Zürich, Sydney és Luxembourg lakói profitálnak a jelenlegi helyzetből, a fejlődő államok városai közül pedig Doha és Sanghaj polgárai javítottak a vásárlóerejükön. Budapest a 48. helyet foglalja el az UBS árszínvonalakat összevető listáján, ez azt jelenti, hogy a magyar főváros drágább, mint Prága vagy Buenos Aires.
A hazai vásárlóerőt tekintve viszont Budapest csak a 60. helyre került. Az UBS New Yorkot tekinti alapnak 100 egységes vásárlóerővel, ehhez képest a budapestiek csak 28,7-et érnek el. A cég az átlagos nettó órabérek vásárlóerejét egy 122 termékből álló vásárlói kosárral mérte meg, eszerint még a bukarestiek is jobban teljesítenek, mint a magyar főváros lakói. Budapest csak olyan városokat utasít maga mögé, mint Kijev, Bangkok, Jakarta vagy Nairobi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.