A látvány-csapatsportokat – labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, vízilabda, jégkorong – támogató cégeket a társasági adóról szóló törvény módosítása kétféle módon is preferálja. Egyrészt a támogatás elismert költségként jelenik meg, vagyis nem növeli az adózás előtti eredményt, másrészt a támogatással egyenlő mértékű adókedvezményre is jogosít, amit a támogatás adóévében, valamint az azt követő három adóévben lehet igénybe venni.
„Egy megfelelő adóalappal rendelkező támogató számára a költségelszámolásban rejlő adómegtakarítás akár abszolút adóelőnyt is eredményezhet, vagyis az adómegtakarítás meghaladhatja a támogatás összegét, ami komoly ösztönzést jelenthet a támogató vállalatok számára – hangsúlyozza Szolnoki Béla, a BDO Magyarország adópartnere. – A lehetőségtől ugyanakkor önmagában csodát nem várhatunk: a hasonló rendszerben működő színház- és filmtámogatási rendszer sem mozgatott meg egyelőre óriási pénzeket.
Kérdés az is, hogy az új támogatási terület új támogatókat is generál-e, vagy pedig inkább csak konkurenciát fog-e teremteni azáltal, hogy az adókedvezményt eddig is kihasználó társaságok csoportosítanak át bizonyos juttatásokat a kultúrától a sport felé. Az sem egyszerűsíti a rendszert, hogy a kedvezmény érvényesítéséhez szükséges támogatási igazolások követelményei szerteágazóak.”
A látvány-csapatsport támogatása már az előző évben megjelent a társasági adóban, azonban az nem felelt meg az EU sporttal kapcsolatos irányelvének, mivel a támogatási körbe a profi sportot is bevonta. Az új törvény a szabadidő és egyetemi sport, valamint az utánpótlás anyagi támogatását célozza. Ennek megfelelően a támogatásokat országos szövetségek, ezek tagjaként működő sportszervezetek vagy látvány-csapatsport fejlesztése érdekében létrejött közhasznú alapítványok vehetik igénybe többek között utánpótlás-nevelésre, biztonsági infrastruktúra-fejlesztésre, képzési feladatokra, illetve versenyeztetéssel összefüggő költségekre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.