"Fennáll annak a veszélye, hogy a globális gazdaság ősszel ismét veszélyzónába sodródik, az európai pénzügyi válság pedig államadósság-válsággá válik, aminek komoly hatása van az eurózónára, a bankokra és az államok versenyképességére" – figyelmeztetett Zoellick. Hozzátette: a politikusoknak nem szabad rövid távon gondolkodniuk, hanem növekedést serkentő intézkedéseket kell hozniuk.
A Die Presse idézte Christine Lagarde-nak, az IMF elnökének nyilatkozatát, amelyben egyértelmű bizalmi válságról beszélt és emlékeztetett a recesszióba csúszás veszélyére. Lagarde síkra szállt annak érdekében, hogy "az országok kiigazítsák a takarékossági kurzusukat, és a növekedést támogató intézkedéseket vegyenek fontolóra." Az IMF vezetője szerint a nyár folyamán egyértelműen bizalmi válság alakult ki a világgazdaságban, ezért minden államnak lépéseket kell tennie annak érdekében, hogy megtörjék az ördögi kört. Az IMF vezetője ragaszkodik korábbi álláspontjához, amely szerint mintegy 200 milliárd eurónyi tőke hiányzik az európai bankrendszerből, ezért a pénzintézetek feltőkésítése mindenképpen szükséges.
Ugyanakkor José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke nem számol azzal, hogy az Európai Unióban recesszió következik be. Az EB által végzett legújabb prognózisok azt mutatják, hogy az EU-ban lesz növekedés, még ha szerény is - jelentette ki Barroso az ausztráliai Canberrában. Barroso szerint az euróövezet valutája "erős és ellenállóképes". A görög helyzettel kapcsolatban úgy fogalmazott: korai lenne még végleges ítéletet hozni Athén eredményeiről, a görög kormány ígéretet tett a szükséges intézkedések meghozatalára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.