A Magyar Dohányipari Szövetség ügyvezető elnöke hozzátette: „Fontos, hogy a jövedékiadó-emelésekre kiszámítható és tervezhető módon kerüljön sor, úgy, hogy a jogszabályok olyan környezetet teremtsenek, amelyben az ágazat versenyképes működésének feltételei adottak. A tavalyi költségvetési évben az államnak 362 milliárd forintnyi bevétele származott a dohánytermékek jövedéki adójából és az áfából.
A dohánytermesztés az ország keleti, munkanélküliség sújtotta területein biztosít munkalehetőséget az ott élők számára, jelentős arányban a roma kisebbség tagjainak. A dohányvertikum összesen 20 ezer ember megélhetését biztosítja Magyarországon, ezért fontos, hogy egy a kormánnyal folytatott folyamatos, szakmai párbeszéd eredményeként kialakuló szabályozási környezet biztosítsa a kiegyensúlyozott piac működését és a költségvetési bevételek optimumának beszedését” – fejtette ki Patai.
Ugyancsak a hazai termelőket segítette volna Hörcsik Richárd (Fidesz) módosítója, amely a régi zárjegyes cigarettakészletek értékesítésére az eddigi 30 nap helyett 45 napot adna. Ezt azonban az utolsó pillanatban visszavonta a képviselő. Egy módosító szerint a magasabb alkoholtartalmú szeszes italok forgalmának egészségügyi szempontból indokolt korlátozása érdekében az adótételek 50 százalékkal emelkednek, kivéve a párlatok (gyümölcspálinka) és a természetes aromával előállított szeszes italok esetében, melyeknél a mértéknövekedés csak 5 százalék lenne. Lapzártánkkor erről még vitázott a parlament, így a Magyar Szeszipari Szövetség sem kívánta kommentálni a döntést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.