Ilse Aigner mezőgazdasági miniszter (CSU) ugyanis a következő hónapokban Brüsszelben keresztül akarja vinni, hogy az EU-országok teljes mértékben megszűntessék az agrárexportjukhoz nyújtott szubvenciókat. A Der Spiegel jelentése szerint a miniszter kijelentette: az exportszubvenciók már nem felelnek meg a jelenlegi gazdasági követelményeknek.
Az AFP emlékeztet arra, a szövetségi kormány eddig határozottan tartotta magát ahhoz, hogy az EU agrártermékek exportja pénzügyi támogatásban részesüljön annak érdekében, hogy az ár igazodjék a világpiaci szinthez. Ám fejlesztési szervezetek és környezetvédők bírálták ezt a gyakorlatot, mert az érintett, afrikai vagy ázsiai országok termelői gyakran nem tudtak versenyezni az EU-ból származó olcsó termékekkel.
A német agrártárca adatai szerint az EU 2011-ben 164 millió eurót fizetett ki az agrárexporthoz nyújtott szubvenciók formájában, az Egyesült Államok pedig az agrártermékeinek kivitelét 250-300 millió euróval támogatta meg. Aigner kifejtette, hogy reményei szerint a többi mezőgazdasági exportőr, így az Egyesült Államok is felszámolja majd a kivitel után fizetett támogatások rendszerét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.