Singer meglátása szerint az európai pénzintézetekre összpontosítani hasznosabb, mint éveken át Görögországra koncentrálni, amely Európa gazdasági teljesítményének mindössze 2 százalékát nyújtja. "Ha nincs meg az akarat arra, hogy Görögországnak nagy mennyiségű pénzt bocsássanak rendelkezésére európai strukturális alapokból, akkor nem látok más megoldást, mint az euróövezetből való kilépést és az új görög valuta masszív leértékelését" - hangoztatta a cseh jegybank elnöke a Reuters jelentése szerint.
Görögország sorsa 2012 első negyedében fog eldőlni – írja a Die Presse. A bécsi lap szerint a görögök 70 százaléka pártolja az eurót, a drachmához való visszatérést pedig rémlátomásnak tartja. Jannis Provopopoulos, a görög jegybank elnöke szerint a drachmához való visszatérés évtizedekre az 1950-es évek gazdasági szintjére vetné vissza Görögországot. Szerinte az idei első negyedév a következő évtizedekre fogja meghatározni Görögország sorsát.
Az első negyedben kell ugyanis lezárni a tárgyalásokat a magánhitelezőkkel az 50 százalékos adósságcsökkentésről, valamint az EU-val, az Európai Központi Bankkal és az IMF-vel való tárgyalásokat újabb, 130 milliárd euró összegű hitelszerződésről. Ha nem születik megegyezés, már márciusban csődbe mehet Görögország a kormány közlése szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.