És különösen a jegybanktörvény miatt az unió nem hajlandó a sürgősen szükséges gazdasági segítségről tárgyalni az Orbán-kormánnyal. A fő aggályosak a lap szerint nem csak pénzügy jellegűek, hanem a jogi környezetet érintik. A lap kiemeli, hogy az EU vezetői, közöttük a Bizottság elnöke, José Manuel Barroso legalább öt levélben kértek felvilágosítást a magyar reformok részleteiről, például az új alkotmányról.
A lap gazdasági rovatában Michaela Seiser kommentárja a Magyar Nemzeti Bank függetlenségével foglalkozik. Mit írja, az EU, a Nemzetközi Valutaalap és az európai Központi bank joggal bírálja a magyar jegybanktörvényt, amelynek új szabályai veszélyeztetik annak függetlenségét. Orbán nyilvánvaló célja, hogy hozzáférjen a magyar jegybank 35 milliárd eurós devizatartalékához.
A lap egy másik kommentárja ugyanakkor azt húzza alá, hogy nem szabad elfelejteni, hogy a Magyarországon kialakuló egypárti rendszer demokratikus választások eredményeképpen jött létre. A parlamenti kétharmad felhatalmazást kapott az alkotmányozásra. A többi pedig a felhatalmazottak önkorlátozásának kérdése, vagyis nem legalitási, hanem legitimitási probléma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.