"Ha a forint továbbra is gyenge marad, ettől szenvednek a Fideszre szavazók is, és hátat fordítanak a kormánynak. 1,5 millió magyarnak van devizahitele. A demokrácia, mint közkincs Magyarországon nem olyan fontos, ellentétben Nyugat-Európával. Magyarországon a személyes szabadság a fontos. Mindaddig, amíg jólét van, a legtöbb magyarnak mindegy, ha a demokratikus jogokat megnyirbálják-e" – nyilatkozta az osztrák lapnak Kiszelly Zoltán politológus.
Az az érzés, hogy mi magyarok távolodunk Európától, jelenleg sokkal döntőbb az ország hangulatára, mint a kormány egyedi döntései. A Der Standard feltette a kérdést: nyomás alá helyezhetné-e az EU a magyart kormányt, azért, hogy módosítsa a jogszabályokat és szóba jöhetnek-e szankciók? Kiszelly szerint a válasz nem, mer az EU-nak korlátozott cselekvési lehetőségei vannak. Nehéz lesz a magyar alkotmánnyal szemben eljárni. " Természetesen megvan a lehetőség arra, hogy az európaiak elengedjék Magyarország kezét" - mutatott rá a továbbiakban, hozzátéve, hogy politikai nem, csak gazdasági nyomás változtathat a helyzeten.
Kiszelly szerint a magyar kormány kész az EU-val konfliktusokba is bonyolódni. Különösen Ausztria, Olaszország, Franciaország és Svájc figyeli aggodalommal, hogy mi történik Magyarországon. A politológus szerint Magyarország felboríthatná az EU rendszert, ha a nettófizető tagállamoknak már nem marad elég forrásuk és helyt kell állniuk a bankok veszteségéért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.