A koalíciós pártok több mint 40 képviselőt zártak ki, amiért nem támogatták a törvényjavaslatot. Közben Athénban és Thesszalonikiben tízezrek tüntettek a megszorító intézkedések ellen, de heves tiltakozó megmozdulások voltak más városokban is, valamint Korfu és Kréta szigetén.
A BBC athéni tudósítója szerint a görög közvélemény egyre mérgesebb a megszorító intézkedések miatt, és úgy érzi, hogy azok hatása meghaladja a segélycsomag értékét. Ugyanakkor Evangelos Venizelos görög pénzügyminiszter kijelentette, a kérdés már nem az, hogy a fizetéseket és a nyugdíjakat csökkenteni fogják, hanem az, vajon képesek leszünk-e e csökkentett béreket és nyugdíjakat is kifizetni. "Ha nem tudunk fizetni, az fizetésképtelenséget, gyakorlatilag csődöt jelent."
A BBC által idézett elemzők szerint egy ilyen "kaotikus fizetésképtelenség" veszélyeztethetné Európa pénzügyi stabilitását és az euróövezet felbomlásához is vezethetne.
A Financial Times Deutschland (FTD) szerint a görög parlamenti szavazás után a figyelem most az euróövezeti országok pénzügyminisztereire irányul. A takarékossági csomagra adott athéni igen szavazattal ugyanis a görögök teljesítették azt a feltételt, hogy a miniszterek a következő szerdán megerősítsék a Görögországnak szánt második, legalább 130 milliárd euró összegű segélycsomagos.
A nemzetközi hitelezők, mindenekelőtt Németország, azt követelte, hogy a görögök egyértelműen tegyenek hitet a tartós takarékossági és reformkurzus mellett. Wolfgang Schaeuble német szövetségi pénzügyminiszter és Philipp Rösler német gazdasági miniszter egyértelműen leszögezte, hogy a német szövetségi kormány türelme elfogyott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.