Az MVM az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben hangsúlyozta, hogy a döntés nem a jelenleg hatályos szerződéssel kapcsolatos, mert a korábban kötött hosszú távú áramvásárlási szerződést - törvény alapján - már 2008. december 31-én megszüntették. Így a bírósági döntés nem befolyásolja az MVM csoport kereskedelmi tevékenységét.
A Budapesti Erőmű is arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a hétfői bírósági ítélet nem befolyásolja a társaság tevékenységét, de csak az ítélet kézhezvétele után kívánnak nyilatkozni. Az írásos válaszban kiemelték: "a társaság legfontosabb feladatának tekinti a biztonságos-, és a fogyasztói igényeknek megfelelő távhőellátást".
Az MVM közleménye emlékeztet arra, hogy az ügy már korábban lezárult az Európai Bizottság 2008. április 4-én hozott határozatával, amelyben kötelezte a magyar államot arra, hogy a hosszú távú áramvásárlási szerződésekben lévő tiltott állami támogatást szüntesse meg.
Az MTI korábbi tájékoztatása szerint 2010 áprilisában az Európai Bizottság engedélyezte azt a magyar állami támogatási programot, amely kompenzálta a villamosenergia-termelőket a hosszú távú villamosenergia-vásárlási megállapodások megszüntetéséből eredő bizonyos költségeket. A 2010 áprilisában hozott kormányrendelet szerint három erőmű - a Budapesti Erőmű, a Dunamenti Erőmű és a Pannon Hőerőmű - esetében a kapható kompenzáció - 178,96 milliárd forint - megegyezik az állami támogatás összegével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.