"Az a cél, hogy a Svájccal kötendő adóegyezmény 2013. január 1-jével hatályba lépjen" - közölte Harald Waiglen, Fekter szóvivője az APA jelentése szerint. Ausztria átveszi majd a Nagy-Britanniával és Németországgal már kitárgyalt elképzelést az adóegyezmény terén, Bécs abban reménykedik, hogy gyorsan megállapodást köthet Svájccal, miután megoldotta az EU által kifogásolt problémákat,
A jövő évi osztrák költségvetésbe már betervezték az összeget, annak ellenére, hogy tisztában vannak azzal, hogy még sok tárgyalás hátravan - fogalmazott Waiglen a SonntagsZeitungnak nyilatkozva.
Mario Tuor, a svájci gazdasági államtitkárság szóvivője viszont Bécs részéről "igen becsvágyó" tervről beszélt. Az Ausztriával – és Görögországgal is – tartandó formális tárgyalásokhoz ugyanis a svájci kormány mandátumára van szükség, ami még nem biztosított, és Bern számára a Németországgal kötendő egyezmény sokkal fontosabb.
Svájc már megállapodást kötött a brit kormánnyal az adók terén. A közelmúltban bemutatott brit költségvetésben 415 millió euró szerepel ezen a soron; legalább ekkora összeget szeretne "hazahozni" a brit állam a svájci adóparadicsomból. Az osztrák szövetségi kormány szerint mintegy 12-20 millió eurónyi adózatlan osztrák pénz parkol a svájci bankokban. 2013-ban egy milliárd eurós, majd évenként 50 millió eurós bevélt remél Bécs az illegális pénzek megadóztatásából.
A feleknek még sok munkájuk van, hiszen Algirdas Semeta, az EU adóügyi biztosa a hónap elején közölte, hogy Németországnak és Nagy-Britanniának át kell dolgozni a Svájccal kötendő kétoldalú megállapodásaikat. Az Európai Unió elvei szerint a tagállam csak úgy köthetnek önálló megállapodásokat, ha azok nem ütköznek a tágabb hatókörű európai szabályrendszerekkel. Ebben az esetben London és Berlin a megtakarításokra vonatkozó adószabályokat nem vette figyelembe, de Brüsszel reményei szerint ezt gyorsan orvosolhatják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.