A felderített esetek összértéke elérte a 23,4 millió eurót. Az ügyek több mint kétharmada (239 eset) a közösségi agrártámogatásokat érintette, ezek összértéke 17,5 millió euró volt. Az esetek ötöde (66) a közösség saját bevételeivel volt kapcsolatos, ezek összértéke 2,4 millió eurót tett ki, míg a fennmaradó 42 eset 3,2 millió euró értékben a kohéziós támogatásokat érintette.
A közel hasonló népességű és fejlettségű régiós tagállammal, Csehországgal összehasonlítva a magyar számok nem is tűnnek olyan rossznak. Csehországban ugyanis 382 esetet fedeztek fel közel 170 millió eurós értékben. Kérdés, hogy a szabálytalanságok felderítésének hatékonysága mekkora szerepet játszik a számok alakulásában.
A statisztikákban szereplő szabálytalanságok a sokszor véletlenül elkövetett elszámolási hibák mellett szándékos visszaélést jelentő csalási eseteket is tartalmaznak, igaz jóval kisebb arányban. A mezőgazdasági támogatások terén jelentett 239 hazai eset közül például csak négy számít a gyanús csalási ügynek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.