A Welt am Sonntag című lap értesülése szerint egy szakértői csoportnak kell megállapítania azt, hogy a ciprusi állam üzleti modelljéhez mennyire tartozik hozzá az adócsalás és a feketepénz.
A Der Spiegel is azt jelentette, Ciprusnak Wolfgang Schauble német szövetségi pénzügyminiszter és több más európai pénzügyminiszter akarata szerint további vizsgálatnak kell magát alávetnie. Más médiajelentés szerint Ciprusnak ezenkivül kisebbre kell vennie "túlméretezett bankszektorát." A német kormány eszerint azt is biztositani akarja, hogy Oroszország közreműködjék a szigetállam megmentésében. Elképzelhető, hogy Moszkva csak később követeli a 2011-ben Ciprusnak nyújtott több mint 2,5 milliárd euró összegű hitel visszafizetését vagy pedig lemond róla. A kérdésben Moszkva már jelezte arra irányuló készségét, hogy lazítson a visszafizetés feltételein.
A Der Spiegel informácói szerint Schauble kételkedik a ciprusi kormány azon bizonygatásaiban, miszerint az országnak ténylegesen semmi köze a pénzmosáshoz. A magazin szerint a további vizsgálat során nem csak azt kell megnézni, vajon Ciprus átvette-e a nemzeti jogába a pénzmosás leküzdésére vonatkozó nemzetközi megállapodásokat. Sokkal inkább arról van szó, hogy az újabb vizsgálat során megállapítsák, vajon ténylegesen alkalmazzák-e ezeket az előírásokat. Olli Rehn, az Európai Bizottság valutaügyi biztosa kijelentette: "a pénzmosás témáját nagyon komolyan vesszük." Az N24 szerint egyébként Németországban és más euróövezeti országokban fenntartásokkal viseltetnek a Ciprusnak szánt mentőcsomaggal szemben. A bírálók azt vetik a ciprusi bankok szemére, hogy komolytalan üzleti praktikáikkal maguk idézték elő a nehézségeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.