A kormány „komoly lépéseket tett az elmúlt két évben, hogy segítse a nők életét, munkaerőpiaci jelenlétüket a gyerekneveléssel egyidőben, a családi adórendszer bevezetésével, amely elismeri a gyermekneveléssel együtt járó munka értékét” – közölte az NGM.
Szerintük a 2012 júliusában hatályba lépett új Munka Törvénykönyve megteremtette azt a keretrendszert, ami elengedhetetlenül szükséges egy rugalmasabb, családbarát munkaerőpiac kialakulásához.
Várhatóan tovább növeli majd az anyák elhelyezkedésének esélyeit a 2013. januárban életbe lépett Munkahelyvédelmi Akcióterv, prognosztizálja az NGM. „Ennek segítségével a munkaadói járulékkedvezmény érdekeltté teszi a munkaadókat, hogy minél nagyobb arányban foglakoztassanak kisgyermekes nőket” – fejtik ki. A munkáltatónak ez a támogatás 3 év alatt 858 ezer forint megtakarítási lehetőséget jelenthet.
A kisgyermekesek mellett 2,3 százalékkal bővült azon anyák foglalkoztatási rátája is, akiknek a legfiatalabb gyermeke 6-11 éves, és így megfeleződött e csoport lemaradása az uniós átlagtól.
Az NGM szerint nagy eredmény, hogy ezen csoportból az 1 vagy 2 gyermekes anyák már többen dolgoznak Magyarországon, mint az unióban. Azon anyáknak, akiknek a legfiatalabb gyermeke már elérte a 12 éves kort, több mint háromnegyede dolgozik, a foglalkoztatási rátájuk 4,1 százalékkal magasabb, mint az uniós átlag.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.