Az összes adósságon belül az állammal szemben fennálló tartozás 11,5 milliárd, amelynek 80 százaléka, 9,2 milliárd változatlanul a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz tartozó kormányhivataloknál jelentkezik, és döntően az ingatlanügyi szakigazgatási szervek által beszedett, de a központi költségvetést megillető, még be nem utalt bevételekből adódik.
Az államháztartáson kívüli szervezetekkel szembeni 69,9 milliárdos tartozásból 55,4 milliárd az áruszállítások kifizetetlen ellenértéke, 9,2 milliárd a közüzemi szolgáltatók felé fennálló tartozás, és 5,3 milliárd az egyéb tartozás összege. A legnagyobb adósok továbbra is az Emberi Erőforrások Minisztériumának intézményei 65,3 milliárd forinttal.
A 60 napon túli adósságállomány 36,6 milliárdra rúgott május végén, ebből a minősített (50 millió forintot, vagy az eredeti költségvetés 3,5 százalékát meghaladó, 60 napon túli lejárt) tartozás 35,7 milliárd volt. Ezt is csaknem teljes mértékben – 27,8 milliárd erejéig - az EMMI-hez tartozó intézmények produkálták: a kórházak és szakrendelők 19,3, az egyetemek és főiskolák 7,6, míg az egyéb intézmények 0,9 milliárdos lejárt szállítói tartozást jeleztek. A minősített adós intézetek száma a tárgyidőszak végén 82, szemben az előző havi 80 intézménnyel.
A gyógyító-megelőző szakintézetek tartozása egyébként összesen 47,9, a felsőoktatási intézmények adóssága 19,8 milliárd forint volt. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ ugyancsak sáros: 1,8 milliárddal tartozik.
Az adós intézmények száma május végén 317 volt, ebből minősített 82, de 129 intézménynek csak 30 nap alatti tartozása van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.