A politikus az Oroszországi Föderációhoz tartozó Baskír Köztársaság székhelyén a kormányzó Egységes Oroszország párt (JeR) regionális szervezetének tagjaival találkozott.
Medvegyev azt mondta, hogy az áremelkedés egyrészt a rubel árfolyamának ingadozásával, másrészt a spekulációkkal függ össze. Azt mondta, hogy mindenképpen a lehető legaprólékosabb ellenőrzés alatt kell tartani a gyógyszerárképzést. Az orosz kormányfő azt is elmondta, hogy aláírta az import kiváltásáról szóló rendeletet, de óvott attól, hogy "ész nélkül" húzzanak ki az illetékesek külföldi gyógyszereket a megrendelési listákról csak azért, mert azok külföldiek.
A lenta.ru orosz hírportál emlékeztetett rá, hogy az orosz főügyészség január végén élelmiszerkereskedelmi áruházakat és gyógyszertárakat ellenőrzött Oroszország több régiójában, mivel egyes helyeken száz százalékos volt az áremelkedés. Jurij Csajka főügyész a tapasztalatokat elszomorítónak nevezte.
Mindeközben a hivatalos adatok szerint január eleje óta csupán 2,1 százalékos volt az infláció Oroszországban. Alekszej Vegyev orosz gazdaságfejlesztési miniszter-helyettes pedig március-április környékére várja az infláció tetőzését, amikor szerinte a fogyasztói árak növekedése éves átlagban 15-17 százalékos lesz - tette hozzá a lenta.ru.
Arkagyij Dvorkovics orosz miniszterelnök-helyettes kedden közölte, hogy a kormány vizsgálja a kereskedelmi árrés korlátozását "a szociális jelentőségű árukra", vagyis az alapvető élelmiszerekre vonatkozóan, valamint azt is, hogy kiterjessze a Szövetségi Monopolellenes Szolgálat jogosultságait a kereskedelmi törvény betartatásában - jelentette a Ria Novosztyi orosz állami hírügynökség.
Korábban orosz szakértők és parlamenti politikusok sürgették az árak befagyasztását elsősorban "a szociális jelentőségű áruk" esetében. Ezen termékek között van a burgonya, a sertés-, és baromfi-, marhahús, de a hal és a tojás, a rizs és a kenyér, valamint a liszt és a tej is.
Alekszej Uljukajev orosz gazdaságfejlesztési miniszter ellenzi a befagyasztást, mert az szerinte hiányhoz vezethet.
A Levada Központ orosz közvélemény-kutató cég friss felmérése szerint az orosz családok 79 százaléka már érzékeli a nyugati szankciók hatását. 34 százalékuknál komoly következményei vannak az Oroszországgal szemben alkalmazott büntetőintézkedéseknek. Ennek ellenére a megkérdezettek 69 százaléka úgy gondolja, hogy Oroszországnak folytatnia kell megkezdett politikáját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.