Az állami és egyházi fenntartású felsőoktatási intézményeket érintő ellenőrzés-sorozat az SZTE-re vonatkozó megállapításai szerint 2009-2013. között az egyetem pénzügyi egyensúlya biztosított volt, a likviditási helyzete azonban a 2012-től romlott, 2012-2013-ban a pénzeszközök már nem nyújtottak fedezetet a rövid lejáratú kötelezettségek teljesítéséhez. A likviditás romlását elsősorban a betegellátás területén jelentkező forráshiány okozta.
Az SZTE három alapfeladata az oktatás, a kutatás és a gyógyítás, 2013-ban 12 karon folyt felsőfokú képzés, illetve kutatási, művészeti tevékenység. A hallgatói létszám 2013-ban 23 305 volt, ami 13,1 százalékkal kevesebb a 2009-esnél, az oktatók száma 1623-ról 1544-re csökkent. A vizsgált öt évben az SZTE kiadásainak összege 319,5 milliárd forint volt, ehhez 91,4 milliárd forint költségvetési támogatást kapott.
Az ellenőrzés a rendszeres és nem rendszeres személyi juttatások, a dologi és a felhalmozási kiadások előirányzatának felhasználásánál, valamint a működési bevételek beszedésénél tárt fel szabálytalanságokat, mivel a gazdálkodási jogkörök gyakorlása nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak. A személyi juttatások kifizetését esetenként nem vagy nem teljesen támasztotta alá munkaidő-elszámolás, egyedi esetekben hiányzott a munkaköri leírás. A közbeszerzések alkalmazásánál esetenként megsértették az egybeszámítási szabályokat, illetve más előírásokat. Az idegennyelvű képzések devizában befizetett hallgatói költségtérítéseit nem a kincstár által vezetett számlán kezelték. A hallgatói költségtérítéseket nem alapozták meg önköltségszámítással.
Az SZTE a vagyongazdálkodással kapcsolatos belső szabályzatai - néhány kisebb hiányosság kivételével - megfeleltek az előírásoknak, de nem volt az intézménynek a szenátus által elfogadott vagyongazdálkodási terve.
Az ellenőrzés alapján az ÁSZ a felsőoktatásért felelős miniszternek, valamint az SZTE rektorának fogalmazott meg javaslatokat, ezek alapján intézkedési tervet kell készíteni, amely végrehajtását a számvevők utóellenőrzés keretében értékelhetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.