"A roamingdíjak létezése nem egyeztethető össze az egységes Európa és az egységes digitális belső piac elvével" - jelentette ki David McAllister alsó-szászországi tartományi miniszterelnök, európai parlamenti képviselő a Hannoversche Allgemeine Zeitung szombati számában megjelent cikkben. A díjak sokféleségének egyszerűen nincs értelme - tette hozzá. "A felhasználóknak sok esetben fogalma sincs róla, hogy a díjak milyen csapdájába esnek éppen bele" - fogalmazott.
Bernd Lange európai parlamenti képviselő az Európai Parlament ellenállását helyezte kilátásba. A távközlési cégek egyike-másika a jelek szerint komoly politikai befolyásra tett szert néhány tagállamban - mutatott rá. A többletdíjakat egyszerűen már semmi nem indokolja, miután a távközlési cégek egyébként is jó ideje európai szinten tevékenykednek - fejtette ki a lap cikkében.
A mobiltelefon-használók az eredeti tervek szerint már az idei év végén megszabadulhattak volna a telefonhívásokat, internetelérést és SMS-üzeneteket terhelő többletdíjaktól, ebből azonban a jelek szerint nem lesz semmi. Egyrészt azért, mert ehhez már állítólag kevés az idő. Másrészt azért, mert időközben az uniós tagállamok - a Bild lap által egy pénteken nyilvánosságra hozott brüsszeli belső dokumentum szerint - tervet dolgoztak ki a díjak "alacsonyan tartására".
A német fogyasztóvédő szervezetek is a többletdíjak teljes eltörlését követelik. Közös képviseletük a VZVB (Verbraucherzentrale Bundesverband) felháborodásának adott hangot péntek közleményében: “A kommunikáció nem egy nyaralásra tartogatott plusz élvezet, hanem az európai polgárok mindennapjainak a szerves része” - fogalmazott Klaus Müller, a szervezet elnöke. A felhasználók által fizetett díjnak a szolgáltatók valós kölségeihez kellene igazodnia. Jelenleg viszont a szolgáltatók zsíros bevételt szebelnek be a roamingdíjakkal - jelentette ki.
Ulrich Kleber, a német szövetségi fogyasztóvédelmi minisztérium (Bundesverbraucherschutzministerium) államtitkára a Passauer Neue Presse szombati számában úgy fogalmazott, hogy “a cél a roamingdíjak teljes eltörlése kellene, hogy legyen Európában, mert csak így felelhetünk meg a fogyasztók elvárásainak”. A technológia fejlődése tükrében pedig a roamingdíj nem egyéb egy múltból fennmaradt relikviánál.
“Így nem lehet digitális társadalmat építeni” - jelentette ki Renate Künast a Zöldek politikusa, a Bundestag fogyasztóvédelmi bizottságának elnöke a RuhrNachrichten lap szombati számában, hangsúlyozva, hogy “ideje lenne már végre tenni is valamit a fogyasztók érdekében”.
A Bild lap által pénteken közzétett brüsszeli “kompromisszumos” roamingdíjjavaslat szerint az uniós polgárok külföldön csak évi 50 percen át élvezhetnék a belföldi díjas beszélgetések kezdeményezésének és fogadásának az előnyeit és évente 50 SMS üzenetet küldhetnének belföldi díjszabással, illetve évente 100 megabájt adatforgalom erejéig állna rendelkezésükre az internetelérés a hazai díjszabás mellett. A korlát túlépése után kivetett díjak pedig “alacsonyabbak lennének a jelenleginél”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.