A tanulmányból kiderül: az áprilisi adatfelvétel szerint 24 pontra, a felmérés 2010-es kezdete óta a legmagasabb értékre emelkedett a GVI negyedéves konjunktúramutatója a januári 19 pontról.
A bizonytalansági mutató 39 pont, magasabb az előző negyedévben mért 35 pontos és az egy évvel korábbi 36 pontos értéknél. A mutató értéke arra utal a szakértők szerint, hogy az aktuális tendencia nem egységesen érinti az üzleti szférát, továbbra is csak a gazdaság egy részére érvényes.
A kutatásban a szakértők kifejtik: a konjunktúramutató növekedése annak köszönhető, hogy egy kivételtől (a múlt féléves termelési szintre vonatkozótól) eltekintve valamennyi almutató értéke emelkedett az előző negyedévhez képest. Jelentősen javultak a vállalkozások várakozásai, az aktuális helyzetről alkotott véleményük csak kis mértékben lett pozitívabb - írják.
A legnagyobb mértékben, 11 ponttal a várható jövedelmezőség mutatója javult, de a várható termelési szint (8 pontos növekedés), a várható létszám (6 pontos növekedés), illetve a jelenlegi jövedelmezőség (6 pontos növekedés) mutatója is nőtt.
A negyedévente ismétlődő kutatás során a szakértők mintegy négyszáz kis, közepes és nagyvállalatot kérdeznek meg várakozásaikról a feldolgozóipari, építőipari, kereskedelmi és gazdasági szolgáltatás szektorokból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.