Az átfogó fogyasztói hangulatindex 93,3 pontra süllyedt a júniusi 96,1 pontról. Elemzők 97,0 pontra számítottak.
Az aktuális helyzet megítélését számszerűsítő almutató 106,0 pontra csökkent az előző havi 108,9 pontról, de így is kedvezőbb a 97,20 pontos elemzői várakozásoknál.
A felmérésnek a jövőbeli kilátások megítélésére vonatkozó mutatószáma 85,2 pontra esett a júniusi 87,8 pontról. Elemzők 87 pontot vártak.
Az egyéves időtávú inflációs várakozás 2,8 százalékra emelkedett a júniusi 2,7 százalékról, míg az öt-tízéves időtávú inflációs várakozás 2,7 százalékra nőtt az előző havi 2,6 százalékról.
Richard Curtin, a felmérés vezetője az adatokhoz fűzött értékelésében kiemelte: a fogyasztói hangulat enyhe romlása a nemzetközi események miatti aggodalmaknak tudhatóak be, amelyeket csak részben enyhítettek a kedvező amerikai munkaerőpiaci fejlemények. Júliusban már a 8. egymást követő hónapban állt 90 pont felett az átfogó fogyasztói hangulatindex. Továbbra is a fogyasztói kiadások hajtják elsősorban a gazdaságot, a legfrissebb adatok tanúsága szerint a személyes kiadások idén éves szinten 3 százalékkal növekednek.
A Reuters/Michigan hangulatindexe a Conference Board gazdaságkutató intézet indexe mellett a legfontosabb mutató az amerikai hazai össztermék fő alkotóeleme, a lakossági fogyasztás változásának megbecsüléséhez.
A Michigan Egyetem kutatói a havi rendszerességgel végzett reprezentatív felmérés keretében legalább ötszáz személyt kérdeznek meg telefonos interjú keretében. Az indexet a Thomson Reuters hírügynökség teszi közzé és alakulását szoros figyelemmel követik az értékpapírpiacok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.