A csökkenő népszerűsége ellenére továbbra is a 2016-os elnökválasztás esélyesének tartott Clinton ezt helyi idő szerint szerdán, egy iowai kampányrendezvényen mondta el a PBS amerikai közszolgálati tévécsatornának. Álláspontját azzal indokolta, hogy a TPP nem tartalmaz a devizaárfolyamokkal kapcsolatos szabályozást, illetve hogy szerinte a gyógyszeripari cégeknek a kelleténél több, a betegeknek a kelleténél kevesebb előnyük származhat a szerződésből.
"Nem támogatom, amit eddig megtudtam róla. Nem hiszem, hogy (a TPP) teljesíti az általam állított magas mércét" - közölte Clinton a megállapodással kapcsolatban.
Név nélkül nyilatkozó fehér házi tisztségviselők azt mondták az amerikai médiának, hogy Clinton erről tájékoztatta az elnöki hivatalt is, amely erősen lobbizik a szerződés kongresszusbeli elfogadásáért.
Az egyezmény a világ bruttó hazai termékének (GDP) mintegy 40 százalékára lesz hatással, ha a részt vevő országok törvényhozásai jóváhagyják azt. A TPP - hasonlóan az Egyesült Államok és az Európai Unió között tárgyalási szakaszban lévő Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerséghez (TTIP) - egyebek mellett tartalmazza a kereskedelmi korlátok nagy részének lebontását, közös szabványok kialakítását számos iparágban, valamint kitér a környezetvédelemi és munkaügyi szabályozásra is.
Clinton mellett a második legnépszerűbb demokrata elnökjelölt-aspiráns, a párt balszárnya által támogatott Bernie Sanders vermonti szenátor sem támogatja a TPP-t. Kampánystratégák szerint Hillary Clinton a párt balszárnya felé tett gesztusként, romló népszerűségi mutatói miatt szólalt fel az egyezmény ellen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.