A bankok feltőkésítésével küzdő Ciprus után Magyarország költötte a legtöbbet a GDP arányában az állami hivatalok működtetésére, általános közszolgáltatásokra az Európai Unióban 2014-ben – derül ki az Eurostat közleményéből. Az állami kiadásokat összehasonlító kiadvány megállapítása szerint Európában a szociális kiadások jelentik a legnagyobb szeletét az állami költéseknek (az átlag a GDP 19,5 százaléka), aminek a felét a nyugdíjak teszik ki, míg a második legfontosabb terület az egészségügy 7,1 százalékos részesedéssel.
A magyar állam 2014-ben a GDP 49 százalékát osztotta el újra, amivel Görögországgal holtversenyben a 9–10. helyen volt az újraelosztás teljes méretét tekintve az Európai Unióban. A nemzeti termékhez viszonyítva a legnagyobb méretű államot a finnek tartják fenn (ott 58 százalékát osztja el újra a megtermelt javaknak az állam), míg Litvánia 34,8 százalékkal a közösség legolcsóbb államának számít, de nem sokkal marad el ettől Románia sem a maga 34,9 százalékával. A környező országok általában 40 százalék körül vannak.
Az oktatásra fordított GDP-arányos kiadás azonban valamivel nagyobb is az uniós átlagnál: nálunk 5,2 százalék, míg az EU-ban 4,9 százalék. Kicsi az aránya viszont az egészségügyi költéseknek: az uniós átlag 7,2 százalékos, míg a magyar állam csak a GDP 5 százalékát költötte el erre. A magas sporttámogatásoknak hála viszont a szabadidős tevékenységekre pont kétszer annyit költ a magyar állam GDP-arányosan, mint az unió más tagállamai átlagosan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.