Magyarországon az egyik legalacsonyabb a munkaerőköltség az Európai Unió tagállamai között – derült ki az Eurostat adataiból. A 7,5 eurós (2330 forintos) hazai egy órára jutó költségnél csak Lettországban, Litvániában, Romániában és Bulgáriában olcsóbb foglalkoztatni a munkavállalókat. Az EU huszonöt eurós átlagához képest sokkal alacsonyabb a magyar munkaerőköltség, az ország ebből a szempontból versenyképesebb, mint néhány régiós tagállam. Dániában és Belgiumban viszont majdnem 40 euróba kerül óránként a foglalkoztatás.
Magyarországon a nem bér jellegű költségek (adók) a 7,5 euró 22,7 százalékát teszik ki, ami kissé alacsonyabb az Európai Unió 24 százalékos átlagánál. Ugyanakkor az EU-ban mért 2015-ös 2 százalékos munkaerőköltség-növekedésnél nagyobb mértékű, 3 százalékos emelkedést láthattunk hazánkban. Ez a keresetek növekedésével és a forint árfolyamának viszonylagos stabilitásával függ össze.
Magyarországon az iparban óránként 2500, a szolgáltató szektorban 2600, az építőiparban pedig 2100 forintba kerül egy munkavállaló foglalkoztatása. Az üzleti szférában átlagosan 2500, a nem nyereségorientált gazdasági tevékenységet végzőknél azonban mindössze 1840 forintos a munkaerőköltség. Az Eurostat nagyrészt az oktatási, egészségügyi, szociális tevékenységet végzőket sorolhatja ebbe a kategóriába, de az alacsony szint azzal is összefügghet, hogy az egyre jellemzőbb közfoglalkoztatást is ide kerül be.
Spanyolországban viszont 20,4, Görögországban pedig 24 százalékos volt az arány. Magyarország az 5,9 százalékos mutatójával a legjobbak közé tartozik, ám a közfoglalkoztatási program nélkül sokkal rosszabb, az EU-átlag feletti lenne a munkanélküliség.
Spanyolországban viszont 20,4, Görögországban pedig 24 százalékos volt az arány. Magyarország az 5,9 százalékos mutatójával a legjobbak közé tartozik, ám a közfoglalkoztatási program nélkül sokkal rosszabb, az EU-átlag feletti lenne a munkanélküliség. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.