Nagyjából 100 milliárd forintról lesznek még kénytelenek teljesen lemondani a 2006–2013 közötti recesszió idején lánctartozásba került cégek, amelyek a mélyponton 400 milliárd forintnyi adósságot halmoztak fel egymással szemben. Ez az összeg egy friss felmérés szerint mostanra 200 milliárd forint körüli szintre csökkent.
Az ilyenek most nem vagy csak nehezen találnak majd kivitelezőt, miként azok is, amelyek a válság alatt érvényes nyomott árakon akarnak szerződni.
Az építési költségek növekedését mindezek ellenére sem lehet majd csak az építési vállalkozásokra fogni, bár a vállalási árak valóban emelkednek, hiszen már nem lesznek kénytelenek a cégek alulárazott, árbevétel-arányosan alig 2-3 százalékos jövedelmezőségi szinten leszerződni – szögezte le Koji. A profitjukból a kivitelezők nem az anyagvásárlás drágulását fogják finanszírozni, hanem az élőmunka megfizetésére költenek. Úgy véli, hogy a konjunktúra az év első hónapjaiban még biztosan nem látszik majd az építőipar teljesítményén, csak némi csúszással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.