A magyar részvényeket figyelemmel kísérő befektetők várakozásait jelentősen lehűtötte, ezzel pedig az árfolyamot is lejtőre küldte a Magyar Telekom korábbi bejelentése, mely szerint a 2017-es év után a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalat várhatóan ismét csak 25 forint osztalékot tud fizetni, miközben a piaci konszenzus 32 forint volt. A bejelentés 525 forintról egészen 485 forintig nyomta a papír árát, ezzel jó vételi lehetőséget biztosítva. Az elemzői várakozásoktól elmaradó osztalékpolitika mellett fontos ugyanis hangsúlyozni, hogy a magyar GDP növekedése és a vállalat új termékei (például Magenta 1 csomag, rendszerintegrációs bevételek) az eredményességet javítják, így várakozásom szerint idén 550 forint fölé mehet a papír ára.
Nemzetközi vizekre evezve, az elektromos járművek piacának meghatározó szereplőjeként a Tesla eddig elsősorban a prémiumszegmensben ért el sikereket, hiszen az autóik sebessége, gyorsulása és hatótávolsága is a felső kategóriás hagyományos gépkocsikkal versengett – ezáltal az ára is. Az új Model 3-as a középkategóriában versenyez majd a tervek szerint, de a 35 ezer dolláros árcédula már most is óriási keresletet indukál: közel félmillió darabra érkezett megrendelés, pedig a vevők egy része csak másfél-két év várakozás után ülhet be a villámgyors, sportos vonalvezetésű elektromos autóba. Bár a gyártókapacitásoknak a vásárlói igényekhez igazodó kiépítése jelentős feladat elé állítja a vállalatot, úgy tűnik, hogy a 21. század egyik meghatározó innovációjának lehetünk részesei a részvény megvásárlásával, mely a jelenlegi 277 dolláros árról akár jóval 300 dollár fölé is emelkedhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.