Nyolc európai futballklub maradt talpon a Bajnokok Ligája 2016–2017-es kiírásában, még két párharcot kell sikerrel megvívniuk a június 3-i cardiffi fináléig. Eddig 112 mérkőzésen 340 gól született, vagyis meccsenként 3,04-szor haladt át a gólvonalon a labda. A szezonbeli BL-találkozókra több mint 4,69 millióan váltottak jegyet, ami közel 42 ezres átlagos nézőszámot jelent. Pillanatnyilag a góllövő- és a gólpasszlista élén is barcelonai játékos áll: míg Lionel Messi tizenegyszer volt eredményes, addig Neymar nyolc találatot készített elő. Messi termése annak fényében különösen figyelemreméltó, hogy a legtöbbet próbálkozó dortmundi Pierre-Emerick Aubameyang is csak 15-ször találta el a kaput. A Real Madrid sztárja, Cristiano Ronaldo pedig egy olyan listát vezet, amire nem feltétlenül lehet büszke: 17 kaput el nem találó kísérlet szerepel a neve mellett.
Az előző BL-idény öt legjobban kereső csapata közül kettő már nincs versenyben: a legtöbbet, 83,8 millió eurót kasszírozó Manchester Cityt óriási meglepetésre a Monaco búcsúztatta (3-5, 3-1) idegenben lőtt több góllal. Az angoloknak a 12 millió eurós részvételi díj mellett 24,9 milliót hozott a konyhára a teljesítményalapú bónusz, 46,9-et pedig a televíziós jogdíjak.
Érdekesség, hogy a hercegségbeliek játékoskeretének értéke a legszerényebb a negyeddöntős mezőnyben, 197,8 millió euró, mégis túljutottak az 525,25 millió euróra taksált manchesterieken. Nem véletlenül mondta annak idején Johan Cruyff azokra az esetekre, amikor borul a papírforma, hogy sohasem látott még egy zsák pénzt gólt rúgni. A tavaly szintén nagyot szakító, 70,8 millió eurós pénzdíjjal (12 + 18,4 + 40,4) gazdagodó PSG is kiesett: a Barcelona történelmi fordításának lett az áldozata. Valószínűleg még évtizedek múlva is emlegetni fogják, hogy a katalánok a 4-0-s párizsi vereség után 6-1-re nyerték a Camp Nouban rendezett visszavágót.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a 2015–2016-os évadban egyébként a Bajnokok Ligájában összesen 1,345 milliárd eurót, az Európa-ligában pedig 411,1 millió eurót osztott szét. Utóbbi sorozatban a döntőig menetelő Liverpool 37,8 millió eurót könyvelhetett el, a győztes Sevilla úgy gyarapodott 35 millióval, hogy abból 21,2 millióra még a BL-csoportkörben tett szert. Az UEFA 2018 és 2021 között 30 százalékos bevételnövekedéssel számol. Annyi már sejthető a szervezet törekvéseiből, hogy a pályán mutatott teljesítmény lesz a mérvadó, nem pedig az adott ország televíziós piacának ereje.
A mostani BL-negyeddöntők közül a Bayern München–Real Madrid a legértékesebb, hiszen a két labdarúgócsapat értéke együtt meghaladja az 1330 millió eurót, a spanyolok és a németek 58-42 százalékos arányban osztoznak a drága lábakon. Tegyük hozzá, mindkét együttes igencsak nemzetközi: a Bayernben 14, a Realban 15 légiós szerepel, a külföldi futballisták adják a keret több mint 60 százalékát. A Bajnokcsapatok Európa Kupája helyébe 1992-ben lépett a Bajnokok Ligája, a sorozat 25 éves történetében még nem volt címvédés, a Ronaldo vezette Madrid lehet az első duplázó.
Igaz, a királyi gárdának nem fekszenek a német ellenfelek: Ludwig van Beethoven és Otto von Bismarck hazájában eddig harmincszor pályára lépve négy győzelem és hét döntetlen mellett 19 vereség a mérleg. A 2012–2013-as BL-elődöntő különösen fájó emlék a madridiaknak: a Bayern csatára, Robert Lewandowski akkor még a Borussia Dortmund színeiben ért el mesternégyest (1-4), a Santiago Bernabéuban nem is sikerült ledolgozni a tetemes hátrányt (2-0). A negyeddöntő további párosításai: Juventus–Barcelona, Borussia Dortmund–Monaco és Atlético Madrid–Leicester City.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.