Az elemzés szerint a szállodák bruttó szobaárbevétele 38,3 milliárd forintra nőtt, a szállodák összes bruttó forgalma 69,8 milliárd forintra emelkedett. A balatoni régióban a szállodák összes forgalma 8,5 százalékkal, a szobaárbevétele 12,1 százalékkal múlta felül a bázist.
Az elemzés szerint a kelet-közép-európai régióban vizsgált öt ország – Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia – között a magyarországi szállodák az egy kiadható szobára jutó szobaárbevétel alapján 38,8 euróval a 2. helyen voltak Ausztriát követve, a mutató értéke egy év alatt csaknem 11 százalékkal nőtt. Budapest a régióban a 4. helyen áll a mutatót tekintve 40,1 euróval, Bécs, Prága és Varsó mögött, Pozsony előtt.
Az első három hónapban a vidéki szállodák forgalma 7,4 százalékos növekedéssel 36,6 milliárd forint, bruttó szoba árbevétele 7 százalékkal több, 18,36 milliárd forint volt. Az országos összes szállodai forgalom 52,5 százalékát, a szobaár bevétel 48 százalékát a vidéki szállodák adták.
A belföldi kereslet szempontjából nagyon fontos SZÉP-kártya forgalom a hazai szállodákban, az első negyedévben 2,834 milliárd forint volt, ami a bázisnál 0,5 százalékkal kisebb. Ez a magyarországi hotelek 14,277 milliárd forint belföldi szállásdíjbevételének 19,8 százalékát tette ki. A csökkenés oka a szállodaszövetség szerint, hogy az idén a húsvét áprilisra esett, míg tavaly márciusban volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.