A sportági szakszövetségekkel kötött megállapodásokkal és az egyéb szponzori szerződésekkel együtt tavaly 6,85 milliárd forinttal támogatta a magyar sportot a Szerencsejáték Zrt. – közölte a társaság a Világgazdaság érdeklődésére. Zsiga Marcell marketing- és kommunikációs igazgató tájékoztatása szerint a teljes összeg több mint 90 százaléka mögött három látványcsapatsport szövetségen keresztüli támogatása áll, az állami játékszervező ugyanis felvásárolta a hozzájuk kapcsolódó profi klubok szabadon maradt reklám- és marketingjogait, illetve a szervezetek saját reklámjogait. A 2016–2017-es szezonra a Szerencsejáték Zrt. a Magyar Kézilabda Szövetséggel 3,3 milliárd forint, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségével egymilliárd forint, a Magyar Vízilabda Szövetséggel pedig 800 millió forint értékű megállapodást kötött, az összegekhez még hozzájön a forgalmi adó.
Zsiga Marcell kiemelte: tárgyalnak a 2017–2018-as évadra szóló megállapodások előkészítéséről a már meglévő és az eddig még nem támogatott látványcsapatsportok szövetségeivel is. A társaság célja egyrészt a célközönség hatékonyabb elérése, másrészt a klubok és a válogatottak sikeresebb szereplésének elősegítése. A Szerencsejáték értékesítésében egyre meghatározóbb a sportfogadás szerepe, a tavalyi 385 milliárd forintos árbevételi rekord 44 százalékát már a fogadások adták.
A további közel 380 millió forintos támogatás mögött 30 szponzori szerződés állt tavaly, ezekért a lottócég leányvállalata, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. felel. 130 millió forintos a legnagyobb értékű szerződés, amelyet szintén a Magyar Kézilabda Szövetséggel kötöttek, célja a férfi- és női válogatott hazai és nemzetközi szereplésének támogatása. A cég továbbá közölte: a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia 100 millió forinthoz jutott az ott tanuló gyermekek kollégiumi elhelyezésére, étkeztetésére, utaztatására, oktatására és edzésére.
A HT Hajó Innovációs Zrt.-n keresztül 31,75 millió forint jutott Fa Nándornak a Vendée Globe földkerülő szólóvitorlás-versenyhez, ugyanekkora összeg érkezett az Élményliget Szabadidős Programszervező Kft. számlájára a székesfehérvári Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj színvonalas megrendezésére. Talán részben ennek is köszönhető, hogy a 63 éves Fa Nándor a legidősebb versenyzőként kevesebb mint 94 nap alatt kerülte meg a Földet hajójával, a Spirit of Hungaryvel, Székesfehérváron pedig olyan világsztár atlétákat láthatott a magyar közönség, mint a 800 méteres síkfutás kétszeres olimpiai bajnoka és világcsúcstartója, a kenyai David Rudisha. De például a Magyar Úszó Szövetségnél (MÚSZ) is landolt 25,4 millió forint a vizes világbajnokság előkészületeire – mivel erről tavaly novemberben egyeztek meg, a MÚSZ-t még a korábbi elnök, Gyárfás Tamás képviselte. A profi teniszező Babos Tímea 11,4 millió forintot kapott a Timi Team Sportinvest Kft.-n keresztül.
A szponzori szerződéseken kívül az adományozásokkal együtt 456 millió forintot fordított tavaly sporttámogatásra a leánycég, emellett 888 milliót adott kulturális célokra, 134 milliót oktatásra, 60 millió forintot pedig egészségügyre. Összehasonlításképp: 2015-ben még 59 szponzori szerződést kötött 551,2 millió forint plusz áfa, azaz bruttó 700 millió forint értékben a Szerencsejáték Zrt.-hez tartozó nonprofit kft., a jelentős különbség abból adódik, hogy ekkor még nem voltak érvényben milliárdos nagyságrendű megállapodások a sportági szakszövetségekkel. Már idén is szignó került hat szponzori szerződésre január és április között, amelyek együttesen több mint 56 millió forintról szólnak. Így például az idei lebonyolításra is 31,75 milliót kapott a Gyulai István Memorial.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.