A vezető elemző kiemelte: nagyon kedvező éveit éli a magyar gazdaság, utoljára ilyen időszak 1999 és 2005 között volt, bár akkor az ország felzárkózása gyorsabban zajlott. Úgy vélte, a felzárkózóban lévő magyar gazdaság növekedési kilátásai kedvezőek, egyensúlyi folyamatai nem adnak okot túlzott aggodalomra, az inflációs kockázatok mérsékeltek.
Török Zoltán jelezte: a gazdaságpolitika ösztönzi a növekedést, de egyelőre nem látszanak a túlfűtöttség jelei a magyar gazdaságban. Az infláció várakozásaik szerint várhatóan 2018 második negyedévétől 3 százalék fölé nő, jövőre a pénzromlás éves átlagban 3,2 százalék lesz. A GDP növekedési üteme 2018-ban 3,6 százalék, 2019-ben 3,2 százalék lesz – tette hozzá. A prognózis szerint az államháztartási hiány stabilan a GDP három százaléka alatt marad majd.
Kiemelte: a jegybanki politika a hitelezés ösztönzéséről, a stabil árfolyamról és az alacsony kamatokról szól, emellett a költségvetésben van a mozgástér, például a szükségesnek tartott egyedi intézkedésekre, így az uniós támogatások előfinanszírozására, ezzel párhuzamosan az EU-források fokozott ütemű lehívása szintén napirenden van. A Raiifeisen elemzői arra számítanak, hogy a következő időszakban a forint stabilan a 310 forint/euró körül árfolyam marad.
Az olajár a jövőben a hordónkénti 45-55 dolláros sávban lesz prognózisuk szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.