Elsősorban a szolgáltatási szektorban csökkentik majd a korlátozásokat, bizonyos ágazatokban pedig enyhítenek a tulajdonhányadot limitáló szabályokon. A terv összhangban van azzal, amit magas rangú pártvezetők ígértek januárban Davosban, és azzal, amit az amerikai és az európai üzleti vezetők régóta sürgettek.
Peking azt ígérte, hogy az eddiginél nagyobb arányú külföldi részesedést tesz lehetővé azokban a vegyesvállalatokban, amelyek befektetésekkel, például határidős részvényügyletekkel, befektetési alapokkal foglalkoznak, de az nem derült még ki, hogy az intézkedés mikortól lesz hatályos.
Ning Csi-cse, aki egyben a statisztikai hivatal igazgatója is, azt ígérte, hogy Kína szigorúan védelmezi majd a külföldi vállalatok szellemi tulajdonhoz fűződő jogait, és garantálni fogja, hogy a hazai cégekkel azonos versenyfeltételek vonatkozzanak rájuk. A kormányzat tőkével és olcsó építési területtel is támogatja majd az ország nyugati régióiban, belső területein és a határövezetekben befektetni kívánó külföldi cégeket, és átmeneti időre mentesíti őket a társasági jövedelemadó megfizetése alól is, ha a profitot visszaforgatják a gazdaságba – tette hozzá Ning.
A közvetlen külföldi befektetések csak 0,3 százalékkal növekedtek januárban az előző év azonos időszakához képest Kínában a decemberi 9,2 százalékos visszaesés után – emlékeztetett ezzel kapcsolatban a Reuters.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.