Kedden közli a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) a beszerzésimenedzser-index (BMI) márciusi értékét. A BMI szezonálisan kiigazított februári értéke 57,4, az index kisebb a januári (61,1) értéknél. A korábbi februárokkal összevetve azonban az idei volt a második legmagasabb februári érték, holtversenyben 1999 második hónapjával, meghaladta a hosszú távú februári átlagot (52,6), és az elmúlt három év átlagát (56,0) is.
Szerdán közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a kormányzati szektor egyenlegének 2017 negyedik negyedévére vonatkozó adatait. A kormányzati szektor a GDP arányában 0,5 százalékos hiánnyal zárta 2017 első három negyedévét. Előzetes adatok szerint a deficit 139,6 milliárd forint volt; 301,0 milliárd forinttal, GDP-arányosan 1,1 százalékponttal romlott az előző év azonos időszakához mérve. Egyedül a harmadik negyedévben 367,6 milliárd forint, a GDP arányában 3,9 százalékos volt a deficit, az egyenleg 442,4 milliárddal, GDP-arányosan 4,7 százalékponttal romlott az előző év azonos időszakához képest
Csütörtökön jelenik meg a kiskereskedelmi forgalom februári előzetes adata. Januárban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 7,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ami 0,3 százalékponttal magasabb az első becslésnél. Az erősebb növekedést a tartós fogyasztási cikkeket is tartalmazó nem élelmiszerjellegű iparcikkek eladásának 12,5 százalékos növekedése okozta a korábban jelzett 11,6 százalék helyett. Árnyalatnyival, 0,1 százalékponttal magasabb, 4,5 százalékos volt az élelmiszer forgalom növekedése is. Az üzemanyag-fogyasztás az előzetesen jelzett 8,1 százalékkal nőtt.
Pénteken teszi közzé a KSH az ipari termelés februári előzetes adatát. Januárban az ipari termelés 6,9 százalékkal nőtt tavaly januárral összevetve, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján 6,7 százalékkal emelkedett. Az iparon belül a döntő – 95 százalékos – súlyt képviselő feldolgozóipar termelése 8,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A feldolgozóipari termelés 10 százalékát adó élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása 9,8 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbi alacsony bázisnál. A vegyipar kibocsátása 11,8, a gyógyszeriparé 29,0, a gumiiparé 24,5 százalékkal nőtt. A járműipar termelése 5,2, a számítástechnikai eszközök gyártása 6,7 százalékkal emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.