Ennyi a különbség a munkaképes korúak egész életének összesített keresete és azon összeg között, ami akkor jönne ki, ha a nők is annyit keresnének, mint a férfiak.
A nőkbe és lányokba való befektetés segítené mind a magas, mind az alacsony jövedelmű államok gazdagságát – emelte ki a jelentés szerzője, Quentin Wodon, a Világbank vezető közgazdásza.
Mindenkinek hasznára lenne a nemek közötti egyenlőség
- mondta a Thomson Reuters Foundationnak.
A 160 billió dollár a globális bruttó hazai termék mintegy 2 százalékát teszi ki, és globálisan egy személyt illetően átlagosan 23 620 dollár különbséget jelent. A számításhoz a jelenlegi munkaerő kereseti potenciálját vették figyelembe 141 országban.
A Világbank szerint a nők a globális humán erőforrásnak mindössze 38 százalékát teszik ki és gyakorlatilag minden országban akadályokkal küzdenek a munkaerőpiacon.
A nők kisebb valószínűséggel jutnak fizetett munkához, mint a férfiak, és ha igen, nagyobb valószínűséggel dolgoznak részmunkaidőben, a szürkegazdaságban vagy az alacsonyabb bérezésű foglalkozásokban – mutatott rá a jelentés.
A munkáltatók világszerte alaposan megvizsgálták az elmúlt hónapokban a férfi és a női munkavállalók fizetése közötti különbségeket. Egyes országok, mint Norvégia, úttörők a nemi kvóták bevezetésében: közel 500 vállalatnál követelték meg, hogy vezető testületükben a nők arányát 40 százalékra növeljék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.