A világ 37 iparilag fejlett országát tömörítő, párizsi székhelyű nemzetközi szervezet kedden kiadott országjelentésében rámutatott, hogy robusztus a növekedés és erős a konjunktúra. Az euróövezet legnagyobb gazdasága idén és jövőre is 2,1 százalékkal gyarapodhat, miközben az export mindkét évben egyaránt 4,5 százalékkal bővülhet, hiába jelent fenyegetést a kereskedelmi akadályok növekedése és Donald Trump amerikai elnök vám- és szankciós politikája.
A Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) és az Európai Bizottsághoz hasonlóan az OECD is bírálatokat fogalmazott meg a folyó fizetési mérleg nagy többlete miatt.
A német kormánynak strukturális reformokat kell végrehajtani, hogy erősítse a hosszú távú, társadalmilag befogadó és környezetbarát növekedést – mutattak rá az OECD szakértői, hozzátéve, hogy növelni kell az állami beruházásokat és csökkenteni kell a háztartásokat megtakarításra ösztönző intézkedéseket, ezáltal erősítve a fogyasztást.
Az OECD üdvözölte a közelmúltban megkötött, viszonylag magas béremelést előirányzó megállapodásokat, de arra is figyelmeztetett, hogy az alapvetően a magasabb olajárak miatt növekvő infláció bizonyos mértékig erodálja a reálbérnövekedést.
A valutaalap és az Európai Bizottság hosszú ideje unszolja Németországot, hogy a bérek és a beruházások növelésével ösztönözze a hazai keresletet, mert ezzel csökkenthetné a globális kereskedelmi egyensúlytalanságokat.
Az IMF a 2018-as évre 2,5 százalékos, a jövő évre pedig 2 százalékos növekedést jósolt a német gazdaságnak áprilisi prognózisában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.