Továbbra is a nyílászárók cseréje vezeti a lakóingatlanokkal kapcsolatos fogyasztóvédelmi panaszok listáját, amelyre hamarosan feliratkozhatnak a sok millió forintos kertépítések is.
A tömeges lakásátadások kora még nem érkezett el, ezért nem ömlött a békéltetőtestületekre a várt panaszáradat a sietve befejezett kivitelezések nyomán – tájékoztatta a Világgazdaságot Baranovszky György, a Budapesti Békéltető Testület elnöke. Mint mondta, jót tett a csúcsra járatott építőiparnak a kedvezményes lakásáfa részleges meghosszabbítása (a 2018. november 1-jéig érvényes építési engedélyt szerző projektek 2023-ig 5 százalékos áfával értékesíthetők), mert csökkent a hibákhoz vezető kapkodás veszélye.
Az újlakás-piacon egyelőre az átadások csúszása okoz bosszúságot a vevőknek, a lakásfelújítóknak viszont változatlanul a számla nélkül dolgozó kóklerek. A megrendelők naivitása határtalan, hiába hangos a hazai sajtó a szakemberhiánytól, a postaládában szórólapon ajánlkozó névtelen, azonnal munkára fogható szerelő mégsem tűnik gyanúsnak, még akkor sem, ha a telefonszámán kívül semmit nem tudni róla. A számla nélkül végzett lakossági felújításokból ered a legtöbb vitás és reménytelen ügy az építőiparban, ahol a szürke- és feketegazdaságból változatlanul sokan megélnek. A szektor fehérítéséért zajló küzdelemben a korszerűsítést támogató állami pályázatok jó szolgálatot tesznek, erősítik a fogyasztóvédelmet, miután azok kifizetése számlákhoz kötött – tette hozzá Baranovszky.
Az otthonteremtési kedvezményekkel felpörgött lakás- és családiház-építések nyomán megnövekedett a kertépítésekre szóló megrendelések száma is.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.