A Kína és Közép-Kelet-Európa 16 országa (hazánkon kívül Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Cseh Köztársaság, Észtország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Macedónia, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia) által 2016-ban létrehozott kormányközi együttműködés célja a két térség gazdasági fejlődésének előmozdítása – ismertette Varga Mihály.
Kína legnagyobb bankja, a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank a közép-kelet-európai befektetések támogatására hozta létre a 10 milliárd euró összegű Kína-KKE Alapot, amelyhez hazánk képviseletében az Eximbank is csatlakozott – emelte ki a tárcavezető hozzátéve, hogy a megbeszélésen áttekintették a magyar befektetési lehetőségeket is,
amelyekre leginkább az infrastruktúra-fejlesztés, az ipari gyártás és az agrárium területén nyílhat legelőször lehetőség.
A felek egyetértettek abban, hogy a kínai vállalatok számára hazánk továbbra is jó befektetési célpont, a magyarországi kínai eredetű befektetések értéke meghaladja a négymilliárd dollárt, az itt működő kínai vállalatok jelenleg több mint tizenötezer embernek adnak munkát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.