A z S&P 500-as cégek közül 164 vállalat teszi közzé második negyedéves számait, többek között az Apple, a Merck és a Pfizer. Európában jelent a Siemens Healthineers, a Lufthansa és a Bayer, a HeidelbergCement, a MAN, és még csak a keddnél tartunk.
Bár a fő hangsúly a szerdai amerikai kamatdöntő ülésen lesz, előtte és közvetlenül utána is olyan makroadatok érkeznek, amelyeket a Federal Reserve (Fed) tagjai ismernek ugyan a döntés meghozatalakor, de a nagyközönség számára kiegészítik majd a helyzetjelentést. Egyebek között az ISM bizalmi index, a monetáris döntéshozó testület által követett PCE inflációs adat és a munkanélküliségi ráta legfrissebb alakulása lesz a palettán.
A jövő héten GDP- és inflációs adatok is érkeznek az euróövezetből. Az OTP elemzése szerint, bár az első negyedévben a vártnál jobb reálgazdasági adatoknak köszönhetően a GDP a várakozásokat meghaladóan alakult, ugyanez a második negyedévről nem mondható el. A kiskereskedelem, az ipari termelés és az építőipar adatai a növekedés lassulásáról, de minimum alacsony szinten ragadásáról tanúskodnak. Módos Dániel szerint előretekintve sem kedvező a kép, mivel a feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexek, valamint a német Ifo gazdasági hangulatindex romlása sem állt még meg. Ami pedig az inflációs adatokat érintő, nem lehet számítani érdemi változásra az előző hónaphoz képest, sőt a gazdaság lassulása miatt az inflációt illető lefelé mutató kockázatok erősödhettek. A fentiek után nem csoda, hogy az EKB a múlt heti kamatdöntő ülésen egy átfogó lazítócsomagot lebegtetett meg a tartósan cél alatti inflációra hivatkozva.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.